БІБЛІОТЕКА

Я, Дашківська Лариса Андріївна, бібліотекар Маловільшанської загальноосвітньої школи № І-ІІІ ступенів. Бібліотека працює з 1987 року, з дня відкриття школи.

Шкільна бібліотека є структурним підрозділом школи, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу. Свою роботу вона організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і регламентуючої документації.

Робота бібліотеки ведеться згідно річного плану. Вона спрямована на національно-патріотичне, громадянське, трудове, естетичне виховання; виховання культури читання учнів, керівництво позакласним читанням; поповнення і збереження книжкових фондів. Робота бібліотеки школи спирається на вирішення завдань по інформаційному забезпеченню навчально-виховного процесу та здійснює інформаційно-бібліографічний супровід впровадження Державних стандартів освіти, переходу до Нової української школи.

Бібліотекар здійснює системну, цілеспрямовану допомогу школярам в успішному засвоєнні навчальних програм, розвитку їх творчого мислення, пізнавальних інтересів і здібностей з використанням бібліотечного ресурсу; формує в учнів навички незалежного користувача бібліотеки, навчає користуватися книгою й іншими носіями інформації, пошуку, відбору й критичній оцінці інформації.

Шкільна бібліотека має абонимент, невеликий читальний зал( на 4 посадочних місця). Приміщення бібліотеки естетично оформлене.

Наша бібліотека продовжує свою діяльність у всіх напрямках, за якими працює школа. Особливу увагу приділяється популяризації української сучасної літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

Таким чином, зміст роботи бібліотеки нашої школи був спрямований на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій, бути патріотом своєї Батьківщини.

Афоризми та крилаті вислови про бібліотеку та бібліографію

Найбільший скарб - гарна бібліотека. (Белінський В.)

Примножуй свою бібліотеку, - але не для того, щоб мати багато книг, але щоб просвітлювати свій розум, утворювати серце, щоб творчими творами великих геніїв звеличувати свою душу. (Белінський В. Г.)

...Бібліографія домагається, щоб кращі книги були відомі широким народним масам, щоб краща література могла бути використана там, де вона принесе максимальну користь, тоді, коли в ній буде нагальна потреба, і тим читачам, для яких вона призначена в першу чергу. (Бріскман М. А.)

Є тільки одін дійсно невичерпний скарб - це велика бібліотека. (Буаст)

Бібліотека - місце втрати й знаходження знань, його приховування або оприлюднення. (Рут Валлах)

Як тільки я входжу в бібліотеку, я замикаю свою двері і виганяю таким чином жадібність, самолюбство, пияцтво і лінощі і всі пороки, яких джерелом є неуцтво, плід неробства і меланхолії; я поринаю в лоно вічності серед дивовижних авторів з такою гордістю, з таким почуттям самовдоволення, що готовий жаліти всіх важливих і багатих панів, які непричетні цього щастя. (Гейнзіус)

Якщо стара книгозбірня була джерелом, до якого йшли всі спраглі до знань, то нова - це водогін, що розносить живильну вологу по домівках. (Мелвіл Д'юї)

Головне в бібліографії - пошуки невідомого, прагнення розшукати потрібний для наукової чи будь-якої іншої роботи матеріал. З цієї потреби і народилася бібліографія. Це джерело і живить її безперервне зростання. (Іванов Д. Д.)

Що за насолода знаходитися в гарній бібліотеці. Дивитися на книги - і то вже щастя. Перед вами бенкет, гідний богів; ви усвідомлюєте, що можна взяти в ньому участь і наповнити до країв свою чашу. (Чарльз Лемб)

Там де процвітають бібліотеки, там мир і благодать, повага до людства і успішне вирішення найважчих соціальних проблем. (Реріх Миколай)

Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам'ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі». (Сухомлинський В.)

...Не означає, що бібліотеки та комп'ютери протистоять один одному. Навпаки. Їх зв'язок повинен міцніти. Комп'ютер покликаний наближати інформацію до людини, а бібліотека - сприяти її духовному розвитку. (Тюліна Н. І.)

(Фомин А. Г.)

Бібліотекар самою долею покликаний допомагати всім людям і в усьому. Він здатний це робити, бо за допомогою притаманних йому засобів і методів має найширший доступ до свідомості і душі людини. (Фонотов Г. П.)

Бібліотека - це не тільки книга. Це перш за все колосальний концентрат спресованого часу, як би сполучення тисячоліть людської думки... (Шагінян М.)

Писемні пам'ятки України

Найдавніші книги України

Книга - одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довіряли книгам. Перед нами - "найзнаменитіші" пам'ятки нашої духовної культури, справжні витвори мистецтва.

Ізборник Святослава - одна з найдавніших писемних пам'яток давньослов'янської мови на теренах України-Русі. В ньому містяться статті різного змісту - релігійного, побутового, повчального, літературного тощо. Списаний він, імовірно, в Києві, для князя Святослава з відповідного староболгарського збірника, що становив переклад з грецького оригіналу для болгарського царя Симеона. Зберігається пам'ятка в Державному історичному музеї в Москві. Видавалася в 1880 р. 

https://litopys.org.ua/paterikon/paterikon.htm

Києво-Печерський патерик - збірка оповідань про ченців Києво-Печерського монастиря, заснованого в середині XI ст. Патерик складений в XIII столітті на основі листування єпископа Володимиро-Суздальського Симона і ченця Печерського монастиря Полікарпа. Чудова літературна форма і цікавість оповідань Патерика обумовили його незмінну популярність у читачів аж до XVIII ст.

© 2020 Worlds Collide. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати